ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
18.09.2019

Обережно! Африканська чума свиней

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – висококонтагіозна вірусна хвороба, яка характеризується блискавичністю і високою летальністю, збудник стійкий до факторів зовнішнього середовища. До африканської чуми сприйнятливі домашні й дикі свині незалежно від віку і породи. Свині заражаються, головним чином, при поїданні кормів, контамінованих вірусом. Зараження можливе також респіраторним шляхом.

Африканська чума свиней наносить значних матеріальних збитків економіці держави, які складаються з прямих втрат від проведення радикальних заходів по ліквідації захворювання та від введення подальших обмежень на внутрішньодержавну та міжнародну торгівлю. З огляду на те, що Миколаїв є великим транзитним та портовим містом, питання запобігання виникненню та можливого розповсюдження даного захворювання постає особливо гостро.

В Миколаївській області неблагополучними щодо африканської чуми свиней є Новоодеський район – м. Нова Одеса.

Заборонено, до стабілізації епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней, торгівлю живими свинями, м’ясом з них й іншими продуктами свинарства, постачання населенню продуктів тваринництва без наявності супровідних ветеринарних документів.

Транспортні засоби та обладнання, які використовуються для транспортування свиней, інших сільськогосподарських тварин або матеріалів, які можуть бути контаміновані (наприклад: туші, корми, гній тощо), повинні проходити очистку, дезінфекцію та при необхідності дезінсекцію та обробку якнайшвидше після контамінації.

Свиней не можна вивозити з господарств, у яких вони утримуються, протягом як мінімум 30 днів після завершення попередньої очистки, дезінфекції та за необхідності дезінсекції інфікованих господарств.
Усі особи, що потрапляють на територію зони нагляду або залишають її, повинні дотримуватись відповідних гігієнічних заходів, необхідних для зниження ризику розповсюдження вірусу АЧС.

Проводяться інші заходи, передбачені Інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради, з метою збереження здоров’я, рекомендує мешканцям району купувати м’ясну та молочну продукцію тільки в спеціалізованих магазинах та легальних ринках, де м'ясо-молочна продукція проходить ветеринарно-лабораторний контроль.