ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
11.10.2019

У Центральному районі для учнів ЗОШ №16 мкр. Тернівка провели тематичне свято з нагоди відзначення Дня українського козацтва та Дня захисника України

У п'ятницю, 11 жовтня, в мікрорайоні Тернівка Центрального району в приміщені будинку культури «Софія» працівники бібліотеки філії № 16 для дорослих, розповіли учням ЗОШ №16 про історію свят - Дня українського козацтва та Дня захисника України, які відзначають 14 жовтня, та провели тематичні конкурси і групові змагання.

Відзначимо, що 14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва та захисника України. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. Саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова. А з 2015 року 14 жовтня є державним святом – Днем захисника України.