ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
16.12.2019

До уваги багатодітних родин Центрального району! Інформація щодо пільг, на які мають право багатодітні сім’ї

Інформуємо, що для первинного взяття на облік та отримання пільгових посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім'ї, сім'ям, які мають 3-х і більше дітей, необхідно надати такі документи:

- по 2 фото (3см х 4см) батьків і дітей віком від 6 років;

- копія свідоцтва про шлюб (якщо батьки у шлюбі);

- копії свідоцтв про народження ВСІХ дітей;

- копії сторінок паспорта батька ( при наявності) та матері з даними про ПІБ, дату його видачі і місце реєстрації;

- довідка про склад сім"ї - ОРИГІНАЛ за поточний рік;

- копія ідентифікаційного кода матері;

У РАЗІ РЕЄСТРАЦІЇ БАТЬКІВ ЗА РІЗНИМ МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ береться довідка про те, що за місцем реєстрації батька або матері пільгові посвідчення даним структурним підрозділом не видавалися (Пакет документів вкласти в файл та картонну папку з зав’язками).

Крім того, з 1 січня 2019 року строк дії пільгових посвідчень подовжується якщо діти, яким виповнилось 18 років, навчаються на денній формі навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Підставою для подовження строку є довідка з місця навчання.

Надати документи для постанови на облік та отримати посвідчення можна в адміністрації Центрального району (вул. Інженерна,1. каб. 204,205) з 9.00 до 14.00.

Довідки за тел. 37-56-58.

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», багатодітною вважається сім’я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей.

Крім усіх видів допомоги на дітей, які передбачені Законом «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», а також допомоги, що визначена малозабезпеченим родинам згідно із Законом «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», законодавство передбачає спеціальні пільги для багатодітних родин.

Згідно ч. 3 ст. 13 закону «Про охорону дитинства» багатодітні сім’ї мають право на наступні пільги:

1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

Довідки за тел.: 36-22-37.

3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Крім того, дітям із багатодітних сімей надається право на безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів.

Слід зазначити, що наведені вище пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1930 грн. у 2016 році).

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Відповідно, до ч. 4 ст. 13 Закону України «Про охорону дитинства дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

1) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

2) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

3) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

4) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” (за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб та інших джерел).

Діти з багатодітних сімей, у складі яких є п’ятеро і більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше (згідно ч.10 ст.19 закону «Про охорону дитинства»).

Крім цього, окремі види пільг передбачені іншими законами, зокрема:

1) жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину ; одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. Ця відпустка надається понад щорічні відпустки і переноситься на інший період або продовжується у порядку, визначеному Кодексом законів про працю.

2) відповідно до пп. 169.1.2 cт. 169 Податкового кодексу, платники податку, які утримують двох чи більше дітей віком до 18 років, мають право на податкову соціальну пільгу в розмірі 100% суми пільги (689 грн. на місяць в 2016 р.) на кожну таку дитину.

Батькам і дітям з багатодітних сімей безоплатно видаються відповідні посвідчення структурними підрозділами районних держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних рад, відповідно до місця реєстрації, протягом десяти робочих днів після подання документів.