ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
27.01.2020

У Миколаєві вшанували пам'ять жертв Голокосту

У понеділок, 27 січня, у Миколаєві відбувся жалобний мітинг з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в рамках всеукраїнської акції «Шість мільйонів сердець».

Представники міської та обласної влад, небайдужі жителі міста та студентство взяли участь у заході. Адміністрація Центрального району покладанням квітів долучилася до вшанування пам’яті жертв Голокосту 1933-1945 рр.

Головний равин Миколаєва та Миколаївської області Шолом Готтліб прочитав молитву та згадав душі усіх жертв Голокосту.

Після чого усі присутні поклали квіти до пам’ятного знаку.

Для довідки

Знаковою подією світового масштабу є 1 листопада 2005 року. Це день, коли Генеральна асамблея ООН з метою вшанування та збереження пам’яті про страшну і моторошну трагедію прийняла Резолюцію № 60/7, в якій йдеться: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість».

Саме цим документом 27 січня проголошено Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Дату обрано не випадково, адже саме цього дня 1945 року Радянська армія звільнила в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау, у якому загинуло, за різними даними, від 1,5 до 2,2 мільйона людей.