ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
17.03.2020

У Центральному районі батькам нагадують про порядок перебування дітей у закладах, які здійснюють діяльність у нічний час

Служба у справах дітей адміністрації Центрального району закликає батьків дотримуватися передбаченого законом порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час.

Що ж необхідно знати батькам та особам, які здійснюють господарську діяльність у сфері розваг та громадського харчування для того, щоб не потрапити у складні життєві ситуації та не мати проблем із правоохоронними органами?

Що каже законодавство

Ст. 20-1 Закону України «Про охорону дитинства»

Діти віком до 16 років з двадцять другої до шостої години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.

Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи:

- зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з двадцять другої до шостої години дітей до 16 років без супроводження батьків чи іншого законного представника або особи, яка дітей супроводжує і несе за них персональну відповідальність;

- мають право у період з двадцять другої до шостої години вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

Що таке заклади, у яких провадиться діяльність у сфері розваг

Діяльність у сфері розваг - господарська діяльність юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що полягає у проведенні лотерей, а також розважальних ігор, участь в яких не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів (виграшів), зокрема більярд, кегельбан, боулінг, настільні ігри, дитячі відеоігри тощо (ст. 14 Податкового Кодексу України)

Що таке заклади громадського харчування

Заклад громадського харчування - ресторан, бар, кафе, їдальня, закусочна, піцерія, кулінарія, кіоск чи інший заклад, що забезпечує харчуванням невизначену кількість фізичних осіб.

- Віднесення до закладів громадського харчування не залежить від територіальних ознак (місця) провадження господарської діяльності з громадського харчування та ступеня доступності харчування будь-яким особам (п. 27 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»)

Слід звернути увагу на те, що вказані переліки діяльності закладів не є вичерпними.

Відповідальність за порушення закону

За порушення вимог законодавства щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування передбачена відповідальність як для суб’єктів господарювання, так і для батьків.

Так, суб’єкти господарювання (посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності) несуть відповідальність за ст. 180-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

- якщо таке порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування вчинене суб’єктом господарювання вперше, то законом передбачено штраф у розмірі від 340 до 850 грн;

- за вчинення такого правопорушення вдруге протягом року – штраф складатиме вже від 850 до 1700 грн.

Що стосується батьків, або законних представників дитини

У разі виявлення дитини віком до 16 років у розважальному закладі та/або закладі громадського харчування після 22:00 год. без супроводу дорослих, батьків дитини може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей (ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення):

- вперше, до батьків можуть застосувати попередження або накладення штрафу від 850 до 1700 грн;

- за вчинення такого правопорушення повторно протягом року передбачено штраф від 1700 до 5100 грн.