ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
06.04.2020

Куди звертатися, якщо ви відчули симптоми коронавірусної інфекції

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів алгоритм дій у разі виявлення у людини симптомів, які можуть свідчити про наявність коронавірусної інфекції.

Про це стало відомо сьогодні, 6 квітня, в ході брифінгу Міністерства охорони здоров'я України.

- Якщо у вас є певні симптоми, які свідчать про наявність розвитку коронавірусної хвороби – ви повинні зателефонувати до свого сімейного лікаря. Тільки лікар може поставити діагноз і надати подальші рекомендації щодо подальших дій для хворого, - говорить Віктор Ляшко.

За його словами, у більшості випадків лікар особисто зателефонує до мобільної бригади, яка буде направлена для забору зразків для того, щоб у подальшому діагностувати та встановити коронавірусну інфекцію.

- У разі, якщо в людини відсутня декларація з сімейним лікарем, і є симптоми, які свідчать про можливе інфікування – людина повинна набрати 103, номер швидкої медичної допомоги. Після чого диспетчер підкаже або спрямує до людини мобільну бригаду, - наголошує Віктор Ляшко.

Після того, як прийнято зразки, приймається рішення: хворого або госпіталізують до стаціонару, або людина залишається вдома під медичним спостереженням. Займатися самолікуванням заборонено, це може привести до несумісних з життям ускладнень.

   
   

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

сторінці у