ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
21.04.2020

Рекомендації для осіб з підозрою або CОVID-19, які перебувають вдома у самоізоляції

Залишайтеся вдома, окрім ситуацій, коли потребуєте медичної допомоги. Не користуйтеся громадським транспортом або таксі.

Ізолюйте себе від інших мешканців житла. Залишайтеся в окремій кімнаті та тримайте дистанцію понад 1,5 метри від людей. Якщо є окремий санвузол, використовуйте його.

Особливо уважно дотримуйтесь цих порад, якщо серед ваших співмешканців — люди, що належать до групи ризику:

- літній вік
- хронічні захворювання легень
- серцево-судинні хвороби
- цукровий діабет тощо

Зателефонуйте лікарю і попередьте його, якщо вам потрібно звертатися в заклад охорони здоров’я. Перед контактом з медичними працівниками одягніть захисну маску.

Носіть захисну маску, знаходячись поруч з іншими людьми. Якщо ви не можете носити маску (наприклад, тому що це спричиняє проблеми з диханням), ваші співмешканці не мають залишатися в одній кімнаті з вами. Якщо це неможливо, вони мають одягати захисні маски.

Під час кашлю чи чхання прикривайте рот і ніс тканиною або серветкою. Викидайте використані засоби в окремий контейнер для сміття. Потім мийте руки з милом щонайменше 20 секунд, обробіть руки дезінфектором, що містить щонайменше 60% спирту. Втирайте достатню кількість дезінфектору в усю поверхню шкіри до висихання.

Часто мийте руки з милом принаймні 20 секунд. Якщо немає можливості помити руки, обробіть їх дезінфектором (60-95% спирту). Якщо руки помітно забруднилися, обов’язково використовуйте мило. Не торкайтеся очей, рота й носа брудними руками.

Використовуйте індивідуальні предмети домашнього вжитку: посуд, чашки, рушники, постільну білизну тощо. Після використання цих предметів обробляйте їх.

Дезінфікуйте предмети та поверхні, до яких ви часто торкаєтесь:

- стійки
- столи
- дверні ручки
- вимикачі
- змішувачі
- раковини
- унітази
- телефони
- клавіатури
- планшети
- тумбочки
- будь-які поверхні, де можуть знаходитись біологічні рідини.

Слідкуйте за станом здоров’я. Вимірюйте температуру тіла двічі на день. Негайно телефонуйте лікарю або 103, якщо ви помітили один або кілька таких симптомів:

- температура понад 38°C
- озноб чи лихоманка
- утруднене дихання, задишка
- постійний кашель
- стійкий постійний біль у грудній клітці

Рішення про припинення самоізоляції та запобіжних заходів приймається в кожному випадку окремо та після консультації з медичними працівниками відповідно до правил, встановлених місцевими органами охорони здоров’я.

 

 
   

 

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

сторінці у