ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
09.06.2020

Рекомендації для батьків Методики раннього розвитку дітей

Працювати із дітьми це перш за все щастя, але й відповідальність це також не аби яка. Малеча має дуже тендітну психіку. Вони легко засвоюють нове, бо їм все цікаво, але їх легко зламати, вселити в них страх, невпевненість, недовіру. Тому сучасні навчальні заклади прагнуть знаходити такі підходи до дітей, які б були органічними для маленьких особистостей.
Методика раннього розвитку М. Монтессорі
Основа методики Монтессорі - свобода. Основні принципи - ігрова форма навчання і самостійне виконання вправ. Батькам пропонується допомагати, не заважаючи. Підхід до дитини під час навчання - індивідуальний. «Допоможи мені зробити самому» - ось принцип занять системи Монтессорі.
На даний час у багатьох містах існують дитячі садочки, що працюють за методикою Монтессорі (Монтессорі-садки). За Монтессорі кожна дитина розвивається за індивідуальним (особистим) планом у спеціально підготовленому середовищі. Посібники, якими оснащуються групи, займають не один десяток аркушів. Завдання вихователя - допомогти дитині організувати свою діяльність так, щоб творчий потенціал отримав максимальний розвиток. Також Мотессорі-середовище можна створити вдома. Його особливістю є те, що саме в ній дитина зможе і захоче проявити свої індивідуальні здібності. За допомогою методики Монтессорі дитина розвиває мислення (творче і логічне), увагу, пам'ять, уяву, моторику і т.д.
Коли починати: займатися за методикою Монтессорі можна з дітками, починаючи приблизно з 8-10 місяців.
Методика раннього розвитку Глена Домана. Картки Домана
Методика раннього розвитку дитини за рахунок стимуляції мозкової діяльності у малюків до 3-х років за Доманом унікальна, бо витрачаючи навіть не хвилини, а секунди протягом дня, можна розвинути інтелект у дитини і фотографічну пам'ять, а також закласти потужний фундамент для подальшого успішного навчання дитини.
Найбільш поширеним застосуванням методики Гленна Домана є читання за допомогою спеціальних карток. Так дитина запам'ятовує слова цілими, а не складає їх з букв.
Коли починати: займатися за методикою Глена Домана можна з народження, оптимально - з 6 місяців.
Методика раннього розвитку Нікітіних. Ігри Нікітіних
Подружжя Нікітіни ще в радянський час розробили певну кількість ігор для своїх дітей, але ці ігри так полюбилися іншим батькам, що на них виросли цілі покоління. Розвиваючі ігри Нікітіних допоможуть неймовірно цікаво і пізнавально проводити час разом з дітьми. Дитина, граючи, зможе розвивати пам'ять, увагу, уяву, а також творчі, логічні і математичні здібності.
Тут дитині потрібно проявити творчість. Кожен раз дитина мовби крокує сходами свого розвитку. Основний принцип навчання - від простого до складного.
Коли починати: займатися за методикою Нікітіних можна з народження, оптимально - з 1,5 років.

 

.

 

   
   

 

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

сторінці у