ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
17.07.2020

Центральна виборча комісія України надала можливість виборцям голосувати за фактичним місцем проживання!


З 1 липня мільйони українців отримали можливість змінити свою виборчу адресу згідно свого фактичного місця проживання. Це означає що вимушені переселенці, трудові мігранти та особи, які за сімейними обставинами не проживають за місцем реєстрації зможуть проголосувати за фактичною адресою проживання.
Коли можна змінювати виборчу адресу!
Виборчу адресу для конкретних виборів можна змінювати лише до п’ятого дня виборчого процесу або в міжвиборний період. А виборчий процес місцевих виборів розпочинається за 50 днів до дня голосування. Тобто, щоб проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня, виборець має змінити виборчу адресу до 9вересня 2020 року!
Ця виборча адреса буде позначена як постійна, тож не доведеться більше проходити процедуру зміни місця голосування без зміни виборчої адреси на наступних виборах або референдумах.
Також варто пам’ятати, що протягом шести місяців не дозволено повторної зміни виборчої адреси. Наприклад, якщо ви зміните виборчу адресу 2 липня 2020 року, наступну зміну можна зробити лише після 2 січня 2021 року.
Куди звертатися для зміни виборчої адреси!
Виборцю потрібно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем, де він фактично проживає.
Які документи потрібні для зміни виборчої адреси?
Під час особистого звернення до органів Державного реєстру виборців потрібно пред`явити паспорт громадянина України та заповнити заяву на зміну виборчої адреси.
До заяви необхідно додати документи, які обґрунтовують, чому виборець має голосувати за вказаною в заяві адресою. Це може бути копія одного з таких документів:
– договір оренди житла, яке винаймає виборець;
– документ, який засвідчує ведення виборцем підприємницької діяльності за відповідною адресою;
– документ, який підтверджує право власності на житло за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою;
– довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
– документ, що засвідчує перебування виборця в шлюбі або в родинних відносинах з особою, місце проживання якої зареєстровано за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, судове рішення про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами тощо);
– документ, що засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстровано за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, рішення органу соціального захисту населення про призначення щомісячної грошової допомоги особі, що проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею тощо).
Як подавати заяву про зміну виборчої адреси онлайн?
Якщо у вас є кваліфікований електронний підпис (КЕП), ви можете подати заяву про зміну виборчої адреси онлайн.
Електронний підпис можна отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК). Наприклад, в АЦСК Приватбанку, УкрСиббанку, Ощадбанку, Державної фіскальної служби, Державного підприємства "ДІЯ" та інших.
Подавати заяву та документи потрібно через Кабінет виборця на сайті www.drv.gov.ua.
Заяву не треба сканувати та надсилати, адже вона безпосередньо створюється на сайті. Необхідно лише вписати потрібні дані та прикріпити копії документів, які підтверджують фактичне проживання виборця, у форматі JPG або PDF.
На сайті ДРВ у правому верхньому куті зайти в "Кабінет виборця" та перейти до розділу "Заяви, запити".

 
   

 

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

сторінці у