>

   
14.10.2020

Бездоглядність та безконтрольність зі сторони дорослих: у службі у справах дітей адміністрації Центрального району назвали основні причини протиправної поведінки неповнолітніх

Сім’я займає центральне місце у формуванні особи неповнолітнього. Сім’я – це перший колектив. Вона надає дитині уявлення про життєві цінності, про те, що потрібно знати і як себе поводити. Згідно зі ст. 51 Конституції України кожен з подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї. Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття.
Найчастіше неповнолітні прагнуть наслідувати своїм поводженням багато в чому ті особистості, що є для них авторитетними. Оскільки батьки найчастіше і є самі авторитетні люди для дитини, то вона свідомо чи підсвідомо перейматиме культуру їхнього спілкування, світосприймання, рівень моральності і законослухняності.
Для злочинності підлітків характерна підвищена латентність, оскільки багато злочинів, які вони скоюють, дорослі сприймають як пустощі через недостатню соціальну зрілість (наприклад крадіжки в сім’ї, сусідів, навчальних закладах, хуліганські бійки, відбирання грошей і речей у молодших).
Ряд чинників, які обумовлюють протиправну поведінку неповнолітніх, серед яких такі:
- незайнятість суспільною працею;
- негативний вплив мікросередовища;
- підбурювання з боку дорослих, які самі мають проблеми із законом, до вчинення злочинів;
- бездоглядність і відсутність належного контролю з боку родини за поведінкою, зв’язками і характером того, як підліток проводить час;
- бездоглядність майбутніх неповнолітніх потерпілих, яка сприяє створенню ситуацій і приводів для злочинів проти них.
Служба у справах дітей адміністрації Центрального району зазначає, що найбільшою причиною – є бездоглядність дітей, - це загальна умова, що сприяє скоєнню неповнолітніми правопорушень. Як правило, вона властива сім’ям, що ведуть антисуспільний аморальний спосіб життя.
Бездоглядними слід вважати неповнолітніх, які не забезпечені належним наглядом за їх поведінкою і способом життя з боку батьків та осіб, що їх заміняють, у зв’язку з неблагополуччям сім’ї, аморальною поведінкою батьків, невиконанням ними зобов’язань щодо виховання дитини та іншими причинами, якщо відсутність нагляду з боку батьків не поповнюється заходами державної та суспільної допомоги.