>

   
14.10.2020

Голова адміністрації Центрального району Олександр Береза вітає Захисників України зі святом!

14 жовтня українці святкують відразу три великих свята – День захисника України, День Українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці.
Прониклива мілітарна історія свята бере витоки з Дня козацтва Української повстанської армії, дата якого з 14 жовтня 2014 року стає офіційною датою святкування в нашій країні Дня захисника України!
Історія українського козацтва – одна з величезних віх становлення української державності. В часи тяжкої смути та іноземного поневолення козацтво було захисником своєї багатостраждальної країни, оборонцем найголовніших цінностей української нації – віри, що тримала наших пращурів на висоті моральних ознак суспільства та українських традицій, що зберігались сторіччями.
Тому 14 жовтня ми вітаємо не тільки сучасних військових, що боронять простори та спокій нашої Батьківщини, а також з великою подякою та захопленням згадуємо героїчних козаків – справжніх героїв, мужніх захисників України, завдяки хоробрості та відвазі яких зараз існує наша держава.
День Покрови Божої Матері також був для козаків особистим, важливим та зворушливим святом, адже їхню церкву було присвячено саме Богородиці. Тому в цей день, 14 жовтня, козаки обирали нового атамана.
Міцне та велике козацьке братство мало вплив на розвиток не лише Української держави. Козаки мали пряме відношення до змін в європейській історії.
Тому зараз, святкуючи ці великі та знакові свята, ми згадуємо та розуміємо, як переплітаються давні козацьки традиції і життя сучасних воїнів-патріотів.
Я щиро вітаю всіх українських Героїв зі святом!
Бажаю вам незламної волі, затишних домівок, де завжди буде зігрівати тепло родинного вогнища, міцного здоров’я та здійснення мрій! Це – день наших героїв, мужніх та незламних. Тих, хто повернувся і тих, хто назавжди залишився на війні. Тих, завдяки кому Україна залишається мирною, світлою та благословенною країною.
Ми завжди будемо пишатися нашими героями! Зі святом!
Слава Україні!