>

   
02.11.2020

Адміністрація Центрального району нагадує про ЗАБОРОНУ спалювання рослинних рештків та сміття

Настав час прибирання листя у дворах, на вулицях, парках, біля торговельних закладів, виробничих і офісних приміщень. До цієї роботи закликаємо долучитися мешканців, підприємств, установ і організацій.
Водночас закликаємо не спалювати рослинні рештки та сміття
Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя.
Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючого степу. Багато хто хотів би, щоб ці порушення припинились, але як досягти цього не знають.
Починаючи боротьбу зі спалюванням сухої трави, опалого листя чи сміття у своєму населеному пункті, ви повинні знати, що закон у будь-якому випадку на вашій стороні.
Спалювання рослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із паліями.
Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Є й інші відповідні законодавчі та нормативні заборони.
Покарання за спалювання листя.
Законами України в населених пунктах відкрите спалення листя заборонене.
Стаття 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення вказує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків накладається штраф у розмірі від 170 до 340 гривень. А стаття 82 застерігає, що за порушення правил зберігання, розміщення, утилізації та використання відходів штраф сягає 1700 гривень.
Відповідно до ст. 152 КУпАП, спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів та тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (50 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ПАМ’ЯТКА про заборону спалювання сухої трави
Спалювання сухої рослинності або її залишків несе загрозу навколишньому середовищу та становить небезпеку для життя людей.
Дуже часто спалення сухої трави переростає у велико-масштабні пожежі. Швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати такі на відкритих територіях дуже важко.
У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору.
Наведених вище аргументів цілком вистачає для того, щоб відмовитися від практики навмисного випалювання сухої трави всюди, і домагатися максимально можливого скорочення трав’яних підпалів, що відбуваються внаслідок необережного поводження з вогнем або злого наміру.
УВАГА Якщо ви стали свідком, як невідомі або ж знайомі здійснють спалювання рештків рослинності чи сміття одразу викликайте поліцію за 102.
Обов'язково зробіть фото чи відео фіксацію дій порушників, аби надати докази.