>

   
23.11.2020

Співпраця з поліцією як один з пріоритетних напрямків в роботі пробації

Незважаючи на складність роботи в умовах пандемії та карантинних  обмежень основним завданням правоохоронних органів та органів пробації залишається забезпечення безпеки суспільства, попередження вчинення нових правопорушень, здійснення соціально-виховної та профілактичної роботи.
Для активізації співпраці органу пробації та поліції Центрального району м. Миколаєва, а також з метою забезпечення належного виконання судових рішень стосовно осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, начальник Центрального районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Марина Єфіменко 20.11.2020 року провела робочі зустрічі з керівниками Центрального відділу поліції ГУНП в Миколаївській області  Дмитром Голобіром та В’ячеславом Бачу.
Під час зустрічі з заступником начальника Центрального ВП ГУНП в Миколаївській області начальником громадської безпеки Дмитром Голобіром було обговорено подальшу плідну співпрацю під час здійснення наглядової та досудової пробації. Особливу увагу було приділено своєчасному наданню інформації щодо обвинувачених, відносно яких складається досудова доповідь та щодо вчинення засудженими особами адміністративних правопорушень з долученням копій протоколів та прийнятих рішень.
В ході зустрічі вирішено питання щодо проведення спільних заходів з перевірки за місцем проживання засуджених осіб, які не з’явилися до органу пробації на реєстрацію, з метою встановлення необхідності проведення початкових розшукових дій та підстав  оголошення таких осіб у розшуку, а також збору інформації відносно осіб які ухиляються від відбування покарання, не пов’язаного із позбавленням волі, для притягнення їх до кримінальної відповідальності. Обговорено форми та засоби проведення спільної інформаційної та профілактичної роботи.
На зустрічі з заступником начальника Центрального ВП ГУНП в Миколаївській області начальником карного розшуку В’ячеславом Бачу та співробітником відділу карного розшуку обговорювався алгоритм організації взаємодії органів поліції з уповноваженим органом з питань пробації щодо оголошення у розшук осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, місцезнаходження яких невідомо, а також здійснення розшуку таких засуджених.
Оговорені терміни проведення першочергових розшукових заходів органом пробації, порядок направлення подання про проведення подальших розшукових заходів до органів поліції, щоквартальні звіряння щодо заведених розшукових справ та підстав для їх закриття, а також порядок дій поліцейського у разі встановлення місцезнаходження особи, яка розшукується. Особа увага приділялась питанню щодо дій поліції при встановленні особи яка розшукується на території іншого району чи  області.
Учасники зустрічі прийняли рішення про постійне спільне вирішення проблемних питань,  налагодження оперативного взаємообміну інформацією та удосконалення даного напрямку роботи.

Центральний районний відділ
філії Державної установи "Центр пробації"
в Миколаївській області