>

   
15.12.2020

Дитяче бродяжництво: передумови і причини виникнення бездоглядності дітей

Дитяча бездоглядність – одна з найгостріших проблем сучасного суспільства.
Бездоглядними, безпритульними називають дітей, які були покинутими батьками або самі залишили сім’ю чи дитячі заклади, в яких перебували і не мають певного місця проживання.
Основними причинами виникнення такого явища, як дитяча бездоглядність та безпритульність, є безробіття батьків, зростання цін на продукти першої необхідності, погіршення матеріального благополуччя значної частини населення, втрата “поняття” про сім’ю як про соціальний інститут, зниження відповідальності батьків за виховання дітей, збільшення незайнятих дітей та підлітків, недостатність роботи з організації дозвілля дітей за місцем проживання, загострення конфліктів між батьками та дітьми.
Однією з основних причин дитячого лиха є розлучення батьків. Коли розпадається сім’я, діти опиняються в зоні ризику.
Ще одна причина виходу дитини із сім’ї трапляється через педагогічну некомпетентність батьків. Найчастіше втечі з дому здійснюють підлітки в 10-13 років.
Основними побудниками до втечі є:
- приналежність до соціально неблагополучної сім’ї;
- сором за батьків (наприклад, ті, які страждають від алкогольної залежності, негідно себе ведуть з оточуючими людьми тощо);
- байдужість батьків до труднощів їхніх дітей у школі;
- конфлікти між однокласниками та вчителями.
Походи підлітків з дому можуть відбуватися під впливом друзів. У подібних випадках слід не тільки припиняти такий спосіб життя підлітка, але і зробити для нього привабливим перебування в родині, учнівському колективі, громадськості.
З метою профілактики бездоглядності та безпритульності службою у справах дітей адміністрації Центрального району спільно з підрозділами кримінальної поліції у справах дітей забезпечено систематичне проведення цільових профілактичних рейдів «Діти вулиці», профілактична інформаційно-роз'яснювальна робота з батьками та особами, які їх заміняють.