>

   
06.01.2021

Що робити, якщо Ви побачили дитину, яка жебракує: інструкція від служби у справах дітей Центрального району

Однією мабуть найцинічніших з форм торгівлі людьми є жебракування дітей – спосіб отримання вигоди з традиції давати милостиню. Деякі діти добровільно жебракують, оскільки їхні родини малозабезпечені. Проте в багатьох випадках діти вербуються та продаються з метою отримання прибутку для інших осіб, які потім часто є «наглядачами» цих дітей під час жебракування.
Громадськість зараз дуже пасивна у цьому питанні. Люди мало звертають увагу на таких дітей, рідко телефонують в поліцію.
Відповідальності за жебракування на сьогодні в Україні нема. Є покарання лише за втягнення дорослими дітей до жебракування – це стаття 304 ККУ.
У випадках, коли ми виявляємо дітей, які допізна гуляють, жебракують чи займаються бродяжництвом, ми маємо віддавати таких дітей батькам. Якщо ми батьків не знаходимо, то ми направляємо таких дітей у притулок чи центри соціально-психологічної реабілітації. Якщо ми бачимо, що дитина залишається без догляду, ми обов’язково притягуємо батьків до відповідальності за неналежне виховання.
Що робити, якщо Ви побачили дитину, яка жебракує
Зателефонувати до поліції (102) та Служби у справах дітей адміністрації району за місцем виявлення і повідомити, що побачили дитину, яка жебракує або займається бродяжництвом.
Довідник
Служба у справах дітей адміністрації Центрального району 37-56-69
Служба у справах дітей адміністрації Заводського району 36-82-97
Служба у справах дітей адміністрації Корабельного району 60-07-45
Служба у справах дітей адміністрації Інгульського району 24-80-48
Представлятися не обов’язково, але необхідно детально розповісти, де саме це відбувається, і описати дитину та/або дорослу особу, яка її супроводжує.
Якщо є можливість, дочекатися приїзду поліції та/чи представників Служби у справах дітей.