>

   
16.02.2021

У Центральному районі підприємцям нагадують про обов'язкове прибирання прилеглої території від снігу та льоду

За прогнозами синоптиків, найближчими днями очікується сніг та зниження температури повітря. Нагадуємо власникам магазинів, інших торгівельних об’єктів, керівникам підприємств, установ і організацій, а також мешканцям приватних домоволодінь про необхідність своєчасного прибирання снігу та льоду на прилеглих територіях, особливо на східцях і тротуарах.
Посадові особи підприємств, установ, організацій та суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані:
- забезпечити своєчасне та регулярне прибирання снігу та льоду, не допускати їх накопичення на закріплених та прилеглих територіях;
- під час ожеледиці посипати прилеглу до власних об’єктів територію сумішшю, що призводить до танення льоду;
- територію при вході до будівель або вхідні сходи очищати від льодової поверхні;
- мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, льодоруби);
- мати достатній запас матеріалу для посипання (пісок, шлак) для своєчасного проведення протиожеледних заходів;
- огороджувати небезпечні для пішоходів, у разі падіння бурульок та снігу з дахів, місця, забезпечувати видалення бурульок з дахів, карнизів та інших елементів будинків.
Вищезазначені заходи значно знизять випадки травматизму серед населення.
За порушення Правил благоустрою території міста Миколаєва передбачена адміністративна відповідальність за ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», яка передбачає накладення штрафу на громадян в розмірі 340-1360 грн. і на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – 850-1700 грн.