>

   
05.03.2021

У Тернівці відзначають Міжнародний жіночий день та болгарське національне свято «Мартениця» - глядачам презентували інсценізацію обряду

Щороку на початку весни жителі Тернівки відзначають потрійне свято: болгарське національне «Мартениця», Міжнародний жіночий день та річницю визволення Болгарії.
Звільнення болгарського народу від турецької навали – важлива історична дата для місцевих жителів Тернівки у Центральному районі. Святкування важливих подій – об’єднує та гуртує тернівчан. Молоде покоління вчиться поважати національні традиції, пам’ятати важливі історичні дати, які є знаковими у становленні їх прадержави.
5 березня у будинку культури «Софія» у мкр. Тернівка відбувся урочистий концерт. Серед запрошених гостей голова адміністрації Центрального району Олександр Береза, депутат Миколаївської міської ради Дмитро Іванов та голова Миколаївської міської ради національних товариств Анар Ахундов.
Пишаюся, що Тернівка частина Центрального району. Приємно, що тернівчани глибоко поважають та продовжують традиції своїх пращурів. Ви навчаєте дітей цінувати болгарську національну історію та шанувати культурні особливості. Напередодні жіночого свята бажаю прекрасній половині людства сімейного тепла, весняного настрою та щасливих моментів життя, - звернувся до присутніх Олександр Береза.
В свою чергу, Дмитро Іванов побажав благополуччя та добробуту у кожну домівку. Закликав підтримувати, цінувати один одного та виховати гідне покоління.
Захід розпочали з інсценізації обряду та свята «Баба Марта» від учнів Болгарської Недільної школи, бібліотеки філії №16 для дорослих м. Миколаєва та творчих колективів Тернівського будинку культури. Юні актори виготовили оберіг мартенички, які пов’язали на руки гостям. Саме такий амулет дає людині енергію, щастя та захищає від негараздів.
Маленькі учасники танцювального колективу та дорослі вправні вокалісти дивували присутніх творчими виступами: віршами, сценками, хореографічними постановками та акторською грою. Для когось вихід на сцену взагалі став дебютом і як винагорода – бурхливі оплески та усмішки глядачів.