>

   
17.02.2021

16 березня пройшла робоча зустріч міської влади з представниками будівельної галузі Миколаєва

Керівник міста Олександр Сєнкевич відзначив, що сприятливі умови для розвитку та стабільного функціонування будівельної галузі – основа економічного благополуччя городян. Залучення інвестицій - одна із перспектив, яка стане додатковим фактором ефективної та продуктивної діяльності підприємств будівельної сфери.
Станом на сьогодні триває робота щодо оновлення Генерального плану м. Миколаєва, розробку якого розпочато в 2019 році використовуючи нову на той час типографічну основу.
Головний архітектор Миколаєва Андрій Цимбал зазначає, що департамент архітектури та містобудування планує внести максимальну кількість поданих інвестиційних пропозицій та намірів до Генплану з метою довгострокової стратегії та ефективної реалізації в перспективі.
За відносно короткий період виконано розробку детального плану окремих ділянок, що дає змогу вести будівництво і розвивати території – це Індустріальний парк «Енергія» у Корабельному районі, провулок Транспортний з перспективою житлового будівництва та ін.
- Враховуючи соціально-економічний аналіз розвитку міста – визначено пріоритетні напрями для нового Генерального плану. Передбачається, що 15-20 років потрібно аби збудувати велику кількість нового житла, реконструювати багатоквартирну забудову в існуючих кварталах застарілого житлового фонду та освоювати нові місцини. Серед резервів – 66 га території у Матвіївці, у Корабельному районі а ін, - говорить Андрій Цимбал.
Згідно відповідного законодавства в складі Генерального плану розроблено декілька розділів – це інженерно-технічні заходи цивільного захисту, стратегічно-екологічна оцінка та історико-архітектурний план.
За останні десятиріччя відбулися зміни в законодавчих документах тому розвиток центру міста суттєво обмежено. Департамент містобудування та архітектури обговорює з розробником, як спростити реалізацію інвестпроєктів на території Центрального району. На сьогодні одна з пропозицій - розробляти для кожного окремого кварталу детальний план, що регулюватиме висоту та щільність забудови.