>

   
26.02.2021

Громадське формування з охорони громадського порядку
міста Миколаєва "СОКІЛ"

Попередження домашнього насильства в умовах загальнонаціонального карантину Через збільшення чисельності хворих на COVID-19, регіональною комісією з питань техногенно-екологічної ситуації при Миколаївській облдержадміністрації в Миколаєві з 24 березня 2021 року вводяться певні карантинні обмеження, які будуть діяти з 01.00 год 24 березня по 4 квітня включно. Через введення деяких заборон, велика кількість людей залишається вдома. Постійне перебування у обмеженому просторі та спілкування в тісному колі може спровокувати конфліктні ситуації, які, в свою чергу, можуть призвести до насилля в сім’ї. Статтею 1 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", домашнє насильство визначене, як умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи. Відповідно до чинного законодавства винні особи несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність. 
З метою запобігання вчиненню домашнього насильства та попередження скоєння повторних правопорушень, 18 березня 2021 року, в рамках меморандуму про співпрацю, відбулася робоча зустріч начальника Центрального районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області Єфіменко Марини Юріївни та членів громадського формування з охорони громадського порядку м. Миколаєва "СОКІЛ", яке очолив начальник Красіліч Валентин Іванович. Одним із спільних завдань уповноважених органів з питань пробації та громадських  організацій є проведення з суб'єктами пробації соціально-виховної та профілактичної роботи щодо попередження ведення антисоціального способу життя, налагодження позитивних соціальних зв'язків у суспільстві та доброзичливих відносин у сім’ї, попередження вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень. Для цього, разом з працівниками Центрального районного відділу представники громадського формування «СОКІЛ» проводять моніторинг осіб, які можуть перебувати у складних життєвих обставинах, в тому числі, що можуть загрожувати їхньому життю та здоров’ю, аналізують інформацію щодо клімату в сім’ї, проводять індивідуальну профілактичну, роз’яснювальну роботу задля попередження насильства в сім’ях, з обов’язковим нагадуванням, куди у випадку насильницьких дій звертатися жертвам домашніх кривдників.
За результатами заходу, для подальшого забезпечення безпеки у родині та громаді, узгоджено спільний алгоритм дій щодо надання «соціальної профілактики» в громаді та проведення індивідуально-просвітницької роботи, спрямованої на формування соціально позитивного способу життя.