>

   
16.06.2021

Легальна праця зумовлює соціальну стабільність в суспільстві!

Відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. «Нелегалізована» зайнятість має безліч негативних наслідків як для працівників, так і для роботодавців.
Працівники, які погодилися працювати без офіційного оформлення, втрачають можливість користування державними гарантіями, зокрема: субсидією, державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям, втрачають трудовий стаж, право на допомогу по безробіттю і пенсійне забезпечення. Отримуючи таким чином заробітну плату неофіційно, «в конвертах», працівники позбавляють себе можливості користуватись щорічними відпустками, а у випадку виробничої травми або захворювання – оплати лікарняних листів, страхових виплат і т д.
Роботодавець, в свою чергу, не застрахований від невідповідальних працівників. А тому відсутність офіційно оформлених трудових відносин з працівниками може призвести до позбавлення права вимагати у працівника виконання роботи належним чином або дотримання працівником правил внутрішнього трудового розпорядку та режиму роботи. За таких умов роботодавець не зможе притягнути найманого працівника як до матеріальної відповідальності, так і застосувати до нього дисциплінарне стягнення.
Звертаємо увагу, що на роботодавців, які використовують нелегальну працю, очікують фінансові санкції.
Інформація Миколаївського МЦЗ