>

   
25.06.2021

Визначення місця проживання дитини якщо батьки розлучені

Відповідно до вимог частини 1 статті 161 Сімейного кодексу України, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
Для розв'язання спору, що виник між батьками, щодо визначення місця проживання дитини, один з батьків подає службі у справах дітей за місцем проживання дитини заяву та такі документи (оригінали та копії):
- Копія паспорта.
- Довідка про реєстарцію місця проживання.
- Довідка ?з фактичного місця проживання (про склад сім'ї).
- Копія свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності), чи відповідне рішення суду.
- Копія свідоцтва про народження дитини.
- Довідка з місця навчання, виховання дитини.
- Довідка про сплату аліментів (у разі наявності).
- Довідка про доходи за останні шість місяців або копія декларації про доходи, засвідчена в установленому порядку.
- Довідка від нарколога, психіатра.
- Довідка з місця роботи.
- Характеристика за місцем роботи чи проживання, належним чином завірена.
- Довідка про стан здоров'я дитини (за потребою).
- Інші документи, які вказують на ставлення батьків до виконання батьківських обов'язків, особисту прихильність дитини до кожного з них, стан здоров'я дитини та інші обставини, що мають істотне значення.
У разі коли батьки дитини проживають у межах різних адміністративно-територіальних одиниць, той із батьків, який подав заяву про визначення місця проживання дитини з ним, звертається до служби у справах дітей за місцем свого проживання для здійснення обстеження його житлово-побутових умов та складення акту обстеження умов проживання.
Зазначений акт передається заявником до служби у справах дітей за місцем проживання дитини, працівник якої проводить з ним бесіду.