>

   
02.07.2021

АЛІМЕНТИ БЕЗ РОЗЛУЧЕННЯ: хто має право на їх отримання

Право на отримання аліментів мають:
- дружина в період вагітності і протягом 3-х років після народження дитини;
- непрацездатний чоловік / дружина;
- чоловік / дружина, що доглядає за дитиною - інвалідом.
Не дивлячись на те, що такого поняття як цивільний шлюб в законодавстві не існує, отримувати аліменти, якщо подружжя не були в шлюбі, теж можливо.
При відсутності суперечок подружжя може самостійно скласти договір і обумовити в ньому потрібні суми. Але, щоб договір мав юридичну силу, він повинен бути офіційно завірений у нотаріуса.
Подача позовної заяви до суду на отримання аліментів без розлучення відбувається за тим же принципом, як і подача заяви на аліменти після розірвання шлюбу.
При подачі заяви на аліменти потрібно враховувати, що судом може бути нарахована лише певна відсоткова частина від офіційного доходу одного з подружжя, або аліменти у твердій грошовій сумі.
Існують певні чинники, які впливають на розмір аліментних виплат.
Наприклад, стан здоров’я дитини, стан здоров’я одного з подружжя, рівень доходів, наявність інших дітей у того з подружжя, який виконує аліментні зобов’язання.
Тому, якщо офіційний дохід відрізняється від неофіційного, а так само при нерегулярному доході або відсутності офіційного працевлаштування, краще вимагати виплату аліментів у твердій грошовій сумі. Для цього можуть знадобитися документи, що підтверджують, що фактичний заробіток перевищує суму, зазначену в довідці про доходи.
Наприклад, документи, які свідчать про придбання дорогих речей, укладанні прибуткових угод.
Пам'ятайте, якщо один, або обидва батьки ухиляються від виконання передбачених законом зобов’язань по відношенню до дитини, то згодом ці батьки, або батько, не мають права на отримання аліментів або іншої матеріальної допомоги від дітей, передбачених законом.