>

   
09.07.2021

У Центральному районі фахівці служби у справах дітей попередили батьків, які перебувають на обліку, про кримінальну відповідальність за невиконання батьківських обов’язків

Фахівці служби у справах дітей адміністрації Центрального району систематично здійснюють перевірку умов проживання родин, які перебувають на обліку, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах.
На жаль, у районі почастішали випадки, коли дорослі люди нехтують своїми батьківськими обов’язками та несвідомо, переважно через алкогольну залежність, залишають дітей у небезпеці. З метою профілактики нагадуємо про кримінальну відповідальність та її класифікацію.
У Кримінальному кодексі України містяться статті 135 «Залишення в небезпеці» та 136 «Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані», які встановлюють загальний обов’язок надати допомогу кожному, хто такої допомоги потребує внаслідок перебування у небезпечному для життя стані.
Стаття 135 Кримінального кодексу України передбачає завідомо залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу або внаслідок іншого безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов’язаний був піклуватися про цю особу і мав змогу надати їй допомогу, а також у разі, коли він сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан, — карається обмеженням волі на строк до двох років або позбавленням волі на той самий строк.
Статтею 136 Кримінального кодексу України передбачено, що ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, при можливості надати таку допомогу або неповідомлення про такий стан особи належним установам чи особам, якщо це спричинило тяжкі тілесні ушкодження, — караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців. Склад даного злочину полягає в бездіяльності винної особи, а саме: ненаданні допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, коли винний міг це зробити (наприклад, якщо той, хто вміє добре плавати, не надає допомоги тому, хто тоне в річці) або неповідомленні про такий стан потерпілого належним установам або особам (скажімо, той хто не вміє плавати, не повідомляє про людину, яка тоне, спортсменам, які знаходяться поруч та спричиненні внаслідок ненадання допомоги або неповідомлення тяжких тілесних ушкоджень або смерті.
Стаття 166. Злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування
Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.