>

   
22.07.2021

Порядок створення дитячого будинку сімейного типу

Порядок створення дитячого будинку сімейного типу визначено Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Постановою Кабінету Міністрів України № 564 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу».
Перший етап – включення потенційних батьків-вихователів до Банку даних про сім'ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів (далі – Банк даних)
1. Передусім, треба звернутися у Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання, де можна отримати консультацію з усіх питань, пов'язаних зі створенням дитячого будинку сімейного типу.
2. Подати в Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді заяву про взяття на облік як кандидатів у батьки-вихователі.
3. Отримати в Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді направлення на проходження спеціального навчання для кандидатів у батьки-вихователі. Навчання проходить у Регіональному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Після проходження курсу кандидатам у батьки-вихователі видається довідка про його проходження, а також рекомендація Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення осіб до Банку даних як потенційних батьків-вихователів.
4. Зібрати пакет потрібних документів і разом із заявою про створення дитячого будинку сімейного типу подати до Служби у справах дітей.
5. На підставі поданих документів, з урахуванням успішності проходження курсу навчання, Служба у справах дітей дає висновок про доцільність (недоцільність) створення дитячого будинку сімейного типу.
6. Служба у справах дітей вносить відомості про осіб до Банку даних як про потенційних батьків-вихователів.
Другий етап – отримання рішення про створення дитячого будинку сімейного типу
Кандидати в батьки-вихователі подають заяву в районну державну адміністрацію або виконавчий орган міської ради про створення дитячого будинку сімейного типу.
Голова районної державної адміністрації чи виконкому міської ради видає розпорядження про створення дитячого будинку сімейного типу, після чого між органом, який ухвалив рішення, і батьками-вихователями укладається договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу.
Третій етап – пошук дітей
Дитячий будинок сімейного типу комплектується дітьми впродовж дванадцяти місяців з дня створення. Контролює його комплектування місцева служба у справах дітей.
Потрібні документи
Кандидати в батьки-вихователі мають зібрати такий пакет документів:
• заяву кандидатів у батьки-вихователі про створення дитячого будинку сімейного типу із зазначенням інформації про наявність чи брак кредитних зобов'язань; • копії паспортів кандидатів у батьки-вихователі;
• довідку про склад сім'ї (форма № 3);
• копію свідоцтва про шлюб (для подружжя);
• довідку про стан здоров'я кандидатів у батьки-вихователі та членів сім'ї, які проживають разом з ними;
• довідку про доходи за останні шість місяців або довідки про подані декларації про майновий стан і доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про брак податкових зобов'язань з такого податку);
• довідку про наявність/брак виконавчого провадження щодо боргових зобов'язань;
• довідку про проходження курсу підготовки та рекомендації Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення потенційних батьків-вихователів до Банку даних;
• нотаріально завірена письмова згода всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами в батьки-вихователі, на створення або організацію дитячого будинку сімейного типу.
Термін функціонування дитячого будинку сімейного типу
Вихованці проживають і виховуються в дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівнів акредитації – до його закінчення. У разі зменшення кількості вихованців унаслідок вибуття їх за віком або з інших причин розв'язується питання про поповнення дитячого будинку сімейного типу вихованцями або переведення його в статус прийомної сім'ї.
За довідками та роз'ясненням звертайтеся за 37-56-69.