Благоустрій району

Адміністрація Центрального району повідомляє мешканцям району про те, що в місті діють:

- Правила благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві.

Ці Правила дозволили встановити єдині і обов'язкові норми в сфері благоустрою та визначили порядок санітарного утримання, організацію збирання та забезпечення чистоти міських територій для всіх, у тому числі і для юридичних та фізичних осіб, які є користувачами або власниками земель, власниками чи орендарями будинків і будов на території міста. Цей документ чітко прописує зони санітарної очистки, утримання міських територій, на яких власникам або користувачам необхідно забезпечити прибирання своїх територій. Крім цього в ньому конкретно обумовлюється періодичність прибирання взимку і влітку, відповідальність за стан прилеглої території, а також розміри останніх. На жаль, доводиться відзначити, що світогляд і менталітет громадян часто не відповідає чинним на сьогоднішній день вимогам. Нагадуємо, що за порушення Правил благоустрою населених пунктів (тобто статті 152 Кодексу України про Адміністративні правопорушення) передбачені штрафи:

на громадян - від 340 грн. до 1360 грн.

на посадових осіб - від 850 грн. до 1700 грн.

Засідання адміністративної комісії проводяться щотижня, розглядаються матеріали за фактами порушення Правил благоустрою та утримання прибудинкової території і приймаються відповідні рішення. Основними завданнями комісії є не тільки своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, але й аналіз причини та умов які сприяють вчиненню адміністративного порушення.

 

- «Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджені Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.06 № 105.

Ці Правила визначають правові та організаційні засади озеленення населених пунктів, спрямовані на забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини. равила розроблені з метою охорони та збереження зелених насаджень у містах та інших населених пунктах і утримання їх у здоровому впорядкованому стані, створення та формування високодекоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища насаджень.