Головна сторінка

Наш район – центр міста (тому й називається Центральним). Сюди приїздять гості міста, відпочиваючі. Люблять завітати на Радянську мешканці інших трьох районів Миколаєва. Гостинність, привітність – гарантуємо. Приїздіть навчатися у вузи, що знаходяться на території Центрального району Миколаєва. Відвідуйте театри, музеї, які теж, мов золоті розсипи, знаходяться в Центральному районі. Ми робимо і надалі будемо робити все, щоб серця громади та гостей Миколаєва переповнювало почуття гордості за перлину Півдня - місто святого Миколая.

 

 

 

Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

У зв'язку з бойовими діями на території Донецької і Луганської областей до нашого міста для тимчасового мешкання приїжджають сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, дуже часто без засобів існування і житла.

Просимо тимчасово розмістити прибулих громадян у будинках, квартирах, на дачних ділянках, надати гуманітарну і фінансову допомогу.

Цілодобовий телефон допомоги 101

Цілодобова "гаряча лінія" Миколаївщини (0512) 24-02-96, або звертатися до консультаційного центру Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Миколаївській області за адресою: м. Миколаїв, вул. Володарського, 1. Режим роботи - з 8.00 до 17.00, без вихідних. Проїзд маршрутними таксі №2 та №82 (зупинка - "Акіма")

Гуманітарну допомогу: предмети першої необхідності, одяг, взуття – приймають в міському територіальному центрі соціального обслуговування, відділення якого розташовані за адресами:

Міський територіальний центр - вул. Морехідна, 9 34-61-52
Заводський район - вул. Скороходова, 1 47-59-81
Корабельний район - вул. Металургів, 8 25-90-85
Ленінський район - вул. 12 Поздовжня, 50-А 23-71-45
Центральний район - вул. Шевченка, 19-А 47-76-78

Телефони гарячої лінії: 36-21-50, 34-61-52, 34-01-50.

Фінансову допомогу приймає Миколаївський благодійний фонд соціальної допомоги малозабезпеченим (вул. Луначарського, 2, тел. 57-57-39)

Реквізити:

Одержувач Миколаївський обласний благодійний фонд соціальної допомоги малозабезпеченим.

Р/с 26008619950776,  ПАТ Промінвестбанк, Код банку 300012, ОКПО 13866445

Є можливість прийняти на проживання громадян, які переселяються, або надати житло в оренду - зателефонуйте 24-02-96.

Є бажання стати волонтером та допомогти людям з Донецької та Луганської областей - зателефонуйте  37-33-32.

 

Запроваджено щомісячну адресну допомогу переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» запроваджено щомісячну адресну допомогу переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

1. Кому надається грошова допомога.

Грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення.

2. Хто призначає і виплачує грошову допомогу.

Призначення та виплату грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою уповноваженого представника сім'ї.

3. На який термін надається грошова допомога.

Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується терміном не більше ніж шість місяців.

4. У якому розмірі надається грошова допомога.

Грошова допомога у таких розмірах:

 • для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім’ї);
 • для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень.

5. Перелік документів для призначення грошової допомоги.

 • заява;
 • копія свідоцтва про шлюб;
 • копія свідоцтва про народження дітей;
 • письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї;
 • згода на обробку даних.

6. Яким чином виплачується грошова допомога.

Грошова допомога перераховується органом соціального захисту населення на рахунок в установі уповноваженого банку.

ВАЖЛИВО

Особам працездатного віку допомога призначається на два місяці. Для одержання допомоги у встановлених розмірах на наступний період особи працездатного віку мають працевлаштуватися. В тому числі за сприянням державной служби зайнятості.

Якщо працездатний член сім'ї протягом двох місяців не працевлаштувався, або перебуває у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитеррористичної операції і фактично не працює, розмір допомоги для цих осіб на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а наступний період – припиняється.

 

Департамент соціального захисту населення облдержадміністраці

 

Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. №509 затверджено Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Порядком врегульовано механізм видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (далі — довідка).

Довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції (далі — особа, яка переміщується).

Для отримання довідки повнолітня особа, яка переміщується, звертається особисто або через законного представника із заявою про взяття на облік, до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м.Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад .

Для отримання довідки про взяття на облік неповнолітніх дітей, які переміщуються без батьків або членів сім’ї, заява подається їх опікуном чи піклувальником або законним представником.

У заяві заявник дає згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних та персональних даних неповнолітніх осіб, які переміщуються разом з ним, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

Інформація про персональні дані осіб, які переміщуються, може передаватися до агенцій ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста за згодою заявника.

Разом із заявою про взяття на облік особа, яка переміщується, пред’являє:

 • громадянин України — паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
 • іноземець або особа без громадянства — паспортний документ, посвідку на постійне проживання або інший документ, що посвідчує особу.

У разі втрати або викрадення документів, що посвідчують особу, особа, яка переміщується, повідомляє про це територіальним підрозділам ДМС за місцем перебування, які в одноденний строк видають тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України, іноземця або особу без громадянства.

У разі подання заяви законним представником особи, яка переміщується, додатково пред’являються:

 • документ, що посвідчує особу законного представника;
 • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).

Відомості про неповнолітніх осіб, які переміщуються разом з батьками або членами сім’ї, зазначаються у довідці одного із заявників.

Заявнику може бути відмовлено у видачі довідки, якщо:

1) відсутні обставини, що спричинили переміщення особи з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції;

2) втрачено або викрадено документи, що посвідчують особу, яка переміщується, та підтверджують громадянство України, до їх відновлення.

У разі відмови у видачі довідки на вимогу заявника письмово повідомляється про підстави для такої відмови.

 

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації