>

   
25.09.2020

Народностей багато, але Україна – по-особливому вміє їх об’єднати стаючи Батьківщиною! - Олександр Береза привітав болгарське товариство з презентацією документального фільму

23 вересня у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся етновечір «Самобутні традиції народів нашого краю. Болгарський колорит: звичаї та особливості». Захід був організований у рамках партнерського проєкту бібліотеки та Ради національних товариств Миколаївської області «Сузір’я злагоди»
Розділити приємні моменти запросили голову адміністрації Центрального району Олександра Березу та директора ТОВ «Артєль» Дмитра Іванова.
- Пишаюся тим, що Центральний район багатий на різні національності, а отже – і на щирих людей. У Тернівці завжди зустрічають з відкритістю, організовують пишні заходи, і постійно, яке б свято не відзначали – танцюють у національних вбраннях і виконують пісні болгарською мовою. Не зраджуючи собі – передають ці традиції і власним дітям. У кожного із нас є своє коріння, але ми усі – українці! Народностей багато, але Україна – по-особливому вміє їх об’єднати стаючи Батьківщиною! Презентація фільму чудовий тому доказ! Вітаю болгарське товариство з такою подією та бажаю наснаги і творчого запалу на майбутнє! – звернувся до гостей Олександр Береза.
Кульмінацією святкового заходу стала презентація документально-художнього фільму «Ювелірне мистецтво тернівських болгар», знятого членами болгарського товариства за підтримки Програми відродження духовності української та інших національних культур.
Фільм став яскравою ілюстрацією окремих епізодів історії тернівських болгар. Особливий колорит, святість та таємничість традицій, історія та культура – окремий світ, який потребує детально вивчення.

.