>

   
16.10.2020

Наставництво як одна з форм виховання та соціалізації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування


З метою підготовки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа до самостійного життя прийнято Закон України від 08.09.2016 р. № 1504- VIII «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», в якому запроваджується інститут наставництва для роботи з дітьми, які виховуються в інтернатних закладах.
Ми прагнемо привернути увагу громадськості до становища дітей, які проживають та виховуються в закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, популяризуємо ідею наставництва.
Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надають юридичну, психологічну та соціальну допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа, а також їх біологічним батькам, опікунам/піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям, наставникам.
Основні норми наставництва:
Наставник це – повнолітня дієздатна особа, яка здійснює діяльність з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.
Наставництво це – добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.
Наставництво відрізняється від інших, поширених сьогодні способів допомоги сиротам. Воно зосереджене на особистих стосунках наставника та дитини, на душевному, а не на матеріальному, даруванні реальної довготривалої підтримки, а не швидкоплинної та несуттєвої допомоги, яка часто зникає у невідомому напрямку.
Наставник приїздить не у сиротинець загалом, не до всіх, але ні до кого конкретно, а навідується до конкретної дитини. Наставництво дуже підходить для людей, котрі запитують: “Чим я можу допомогти сироті окрім як грошовою чи іншою матеріальною пожертвою?”.
Наставник – це людина, яка хоче і може присвячувати дитині свій час, знання, сили; стає для неї значимою та близькою людиною.
Мета наставника – допомогти дитині або вже молодій людині знайти своє місце в суспільстві, розвивати свій потенціал, визначити життєві цілі та знайти способи їх досягнення.