>

   
27.01.2021

Легальна праця

Легальна праця – це офіційне працевлаштування, безпека, своєчасна виплата заробітної плати, право на отримання пільгової пенсії, соціальні гарантії за роботу в несприятливих умовах.
Обираючи легальну працю, Ви обираєте:
Право на зарплату в розмірі, який не може бути меншим, ніж це встановлено законом.
Якщо ви працюєте повний робочий час і виконуєте норми праці, то вам не можуть  платити менше розміру мінімальної зарплати.
Право на збереження заробітку під час відпусток і лікарняних.
Працівники мають право на  щорічну відпустку зі збереженням заробітної плати. Щодо лікарняних, то  оплата перших 5 днів здійснюється працівнику за рахунок коштів роботодавця, а далі – за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.
Право на доплату за надурочні й нічні роботи, а також за роботу у вихідні.
За погодинною системою оплати праці робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі годинної ставки. Робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, у грошовій формі у подвійному розмірі. Робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому угодами колективними договорами
Право на стягнення коштів за період затримки розрахунку або видачі трудової книжки у день звільнення.
Для роботодавців використання легальної праці дає можливість підпорядковувати працівників правилам трудового розпорядку; проводити навчання, підвищення кваліфікації своїх працівників, щоб підвищити якість виробничого процесу та скористатися механізмом відшкодування державою витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожного офіційно працевлаштованого працівника.

Цінуйте свою працю – працюйте легально!