>

   
25.02.2021

Підтримка і допомога з боку органів влади та громадських організацій з метою успішної адаптації в суспільстві

За ініціативи начальника Центрального районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області Єфіменко Марини Юріївни, 25.02.2021 року, відбулося засідання спостережної комісії при адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради на чолі з заступником голови комісії Красілічем Валентином Івановичем.
Робочу зустріч проведено на предмет налагодження дієвої співпраці в частині забезпечення соціального супроводу суб’єктів пробації, а також використання механізмів, що їх надає співпраця у рамках діяльності спостережних комісій, та, забезпечення реалізації Закону України «Про пробацію», і спільного наказу Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 року №947/5/467/609/280 «Про затвердження порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк».
Під час зустрічі було підведено підсумки роботи за 2020 рік та окреслено перспективи співпраці на 2021 рік. Основну увагу приділили проблемним питанням, які виникають під час впровадження елементів пенітенціарної пробації, зокрема, соціальної адаптації засуджених під час підготовки до звільнення з місць позбавлення волі, відновлення документів, що посвідчують особу громадянина України, можливість надання житла, проблем реєстрації осіб, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі і можливі шляхи їх вирішення. Людина, яка звільняється з місць позбавлення волі і повертається до звичайного життя, повинна пройти адаптацію в суспільстві та має отримати всебічну підтримку і допомогу з боку органів влади та громадських організацій. Саме це наддасть можливість кожній звільненій особі в подальшому уникнути конфліктів із законом та вести здоровий та правослухняний спосіб життя.
За результатами заходу узгоджено спільний алгоритм дій щодо подальшої належної індивідуальної роботи із засудженими, які перебувають на обліку у районному відділі, з метою профілактики рецидивної злочинності та її попередження.