>

   
12.02.2021

До 230-річчя заснування Тернівки: у Центральному районі презентували книгу-альбом про культурні особливості тернівських болгар

У Миколаївському обласному краєзнавчому музею відбулася презентація книги-альбому Володимира Гамзи «Традиційні заняття, побут та культура тернівських болгар» приурочена до 230-річчя заснування Тернівки.
Серед запрошених гостей голова адміністрації Центрального району Олександр Береза та депутат Миколаївської міської ради Дмитро Іванов.
Я завжди з великою повагою ставлюся до громади, яка пам'ятає своє пракоріння, шанує свою культурну історію та виховує молодь у дусі патріотизму до своєї Батьківщини. Тернівка по-особливому інший мікрорайон: самобутня національна культура йде поруч з болгарськими і українськими традиціями. Люди надзвичайно гостинні та відкриті, а ще дуже наполегливі і працьовиті. Маю надію і сподівання, що у майбутньому ми зможемо втілити у життя усі плани та ідеї, які пропонують тернівчани, - звернувся до присутніх Олександр Береза.
У свою чергу, автор видання Володимир Гамза висловив щиру подяку усім, хто при підготовці видання надав матеріали з власних колекцій, брав участь в етнографічних реконструкціях та підтримував фінансово.
Структура видання поділена та має чіткі інформаційні матеріали про заснування поселення та особливості його географії, народну архітектуру, господарство та промисли, ремесла, текстильну творчість та вишивку, народні костюми, традиційну кухню і найцікавіше - це свята та обряди.
У книзі-альбомі висвітлено та ілюстровано болгарську сторінку в історії багатонаціонального поселення Тернівки. Праця включає фотографії предметів з експозиції і фондів місцевого та Миколаївського обласного краєзнавчого музеїв, світлини різних історичних часів із приватних колекцій, сучасні краєвиди та етнографічні реконструкції.