>

   
16.04.2021

16 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ДИТЯЧИМ РАБСТВОМ

Ця дата була обрана на згадку про вбивство юного пакистанця Ікбала Масіха, вбитого у віці 12 років за те, що він повстав проти життя в рабстві.
Багато людей часто плутають дитяче рабство з дитячою працею, але воно набагато гірше. Хоча дитяча праця шкідлива для дітей і перешкоджає їхній освіті та розвитку, дитяче рабство виникає, коли дитину експлуатують заради отримання вигоди
Забороняється залучення дітей до найгірших форм дитячої праці, а саме:
1) усі форми рабства або практика, подібна до рабства, зокрема, продаж дітей та торгівля ними, боргова залежність, а також примусова чи обов’язкова праця, включаючи примусове чи обов’язкове вербування дітей для використання їх у збройних конфліктах;
2) використання, вербування або пропонування дитини для зайняття проституцією, виробництва порнографічної продукції чи порнографічних вистав;
3) використання, вербування або пропонування дитини для незаконної діяльності;
4) робота, яка за своїм характером чи умовами, в яких вона виконується, може завдати шкоди фізичному або психічному здоров’ю дитини.
Кримінальним кодексом України, зокрема статтею 150, передбачено кримінальну відповідальність за експлуатацію дитини, яка не досягла віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, шляхом використання її праці та за такі ж дії, вчинені щодо кількох дітей або якщо вони спричинили істотну шкоду для здоров’я, фізичного розвитку або освітнього рівня дитини, або поєднані з використанням дитячої праці в шкідливому виробництві, що карається арештом до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Такі ж самі дії вчинені організованою групою караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Служба у справах дітей адміністрації Центрального району у своїй діяльності стикається з проблемою використання дитячої праці, примушування до жебракування малолітніх дітей під церквами та у місцях масового скупчення людей. Часто саме немовлята та діти з інвалідністю використовуються батьками та сторонніми особами для жебракування, стають справжніми рабами, які навіть не користуються цими грошима.
З метою попередження торгівлі дітьми, дитячої праці службою сумісно з органами Національної поліції проводяться регулярні рейди «Діти вулиці», під час яких батькам, що допускають використання дітей для жебракування, роз’яснюються механізми виходу з кризової ситуації, що спричинила такі дії батьків, надається речова та продуктова допомога, вони попереджаються про кримінальну відповідальність згідно ст.ст. 149, 304 Кримінального кодексу України, що передбачає від 4 до 15 років позбавлення волі.
На жаль, в практиці роботи служби непоодинокі випадки, коли батьки не бажаючи працювати та належним чином виконувати батьківські обов’язки щодо утримання дитини, не зважають на профілактичні заходи служби та перетворюють жебракування у спосіб життя сім?ї. За таких обставин служба вимушена порушувати питання щодо відібрання дітей з їх біологічної сім?ї.
Тож батькам варто пам’ятати: діти повинні в першу чергу навчитися, а не працювати! Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов’язок батьків, суспільства та держави.
Не залишайтеся байдужими до долі дітей !Зупинимо дитяче рабство разом! У разі виявлення випадків жебракування дітей, використання дітей у найгірших формах праці звертайтеся до служби у справах дітей адміністрації Центрального району за адресою: вул.. Інженерна, 1,тел. 37-56-69 та 37-56-74.