>

   
27.05.2021

Офіційна у нас – українська: Олександр Береза про провальне голосування Миколаївської міськради щодо скасування регіонального статусу російської мови

Про це голова адміністрації Центрального району, депутат міської ради Олександр Береза сказав у прямому ефірі 26 травня.
Нагадаємо, минулого тижня на засіданні сесії Миколаївської міської ради не вистачило голосів за скасування рішення про надання російській мові старту регіональної.
Я й сам здебільшого спілкуюся російською мовою. Та й ми розуміємо, що у Миколаєві більшість населення російськомовні. Але офіційна у нас – українська. І я намагаюся завжди спілкуватися на українській мові. Вважаю, що у навчанні, та й у побутовому житті повинна бути державна мова. Але на жаль, сталося так, що питання російської мови загострене не українцями, воно стало частиною пропаганди. Шкода, але міська рада не змогла проголосувати за скасування рішення, яке надає російській статусу регіональної, - сказав Олександр Береза.
Крім того, депутат висловив чітку позицію, що українську мову треба підтримувати і розвивати.
Можливо моя позиція не знайде широкої підтримки серед аудиторії, але приклади, коли країна має декілька державних мов, або офіційна взагалі відсутня, як у США, - то саме це той випадок, коли говорять правду та не до кінця. На певному етапі в історії США на законодавчому рівні статус англійської був захищений. Тому я вважаю, українську мову треба підтримувати і розвивати, - коментує Олександр Береза.