ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
22.08.2019

У Центральному районі за І півріччя службою у справах дітей підготовлено 159 проектів рішень з питань захисту житлових прав, свобод та інтересів дітей

Службою у справах дітей ведеться постійна робота щодо соціального захисту дітей. Станом на 13.06.2019 р. в Центральному районі мешкає 27 748 дітей, з них на обліку в службі перебуває 246 дітей за різними категоріями, в тому числі, 224 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 22 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Виконуючи індивідуальну роботу по попередженню правопорушень серед підлітків, захисту їх прав та надання соціальної допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах спеціалістами служби обстежено сім’ї та складено 135 актів матеріально-побутових умов проживання дітей, надавалася психологічна, соціальна, юридична допомога неповнолітнім та батькам. За поданнями шкіл та управління освіти повернено на навчання – 15 дітей. Влаштовано до КЗ «Миколаївський центр соціально-психологічної реабілітації дітей» за направленням служби – 14 дітей, за актом правоохоронних органів - 4.

На первинний облік служби протягом 2019 року взято 20 дітей.

З метою виявлення дітей, схильних до бродяжництва та жебракування, дітей, які потрапили в умови, де є загроза їх здоров’ю та життю, службою у справах дітей спільно із ювенальною превенцією, волонтерами, представниками шкіл ГФ «Сокіл» проведено 13 рейдів «Діти вулиці», під час яких виявлено 2 дітей, 1 дитина вміщена до Миколаївської міської дитячої лікарні № 2, 1 дитина до КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Миколаївської обласної ради.

Складено 94 акти матеріально-побутових умов проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом І півріччя 2019 року були прийняті заходи до батьків, які ухиляються від виконання своїх обов’язків:

- направлено 18 листів до органів внутрішніх справ про притягнення батьків до адміністративної відповідальності;
- надано висновків про доцільність позбавлення батьківських прав – 4;
- підготовлено позовів про позбавлення батьківських прав - 9;
- підготовлено позовів про відібрання – 3;
- за участю служби за рішенням суду позбавлено батьківських прав 10 осіб, з них: 9 – за позовом органу опіки та піклування, 1 – за позовом інших осіб;
- за участю служби за рішенням суду відібрано без позбавлення батьківських прав – 10 дітей у 7 батьків;
- спеціалісти служби прийняли участь у розгляді 94 судових засідань, як представники інтересів дітей. 
Здійснюється системна робота по координації зацікавлених служб та органів з питань попередження насильства в сім’ї відповідно чинного законодавства.

Службою у справах дітей протягом півріччя розглянуто – 2 повідомлення про вчинення насильства в сім’ї та поза нею над дітьми. Всього на обліку перебуває таких 5 дітей.

Проводиться робота по наданню неповнолітнім та їх батькам консультативної, правової, психолого-педагогічної та інших форм допомоги. Працівниками служби надано 652 таких консультацій.

Підготовлено 745 листів підприємствам, установам, організаціям стосовно захисту прав, свобод та законних інтересів дітей. Відпрацьовано 140 звернень громадян та 455 листів підприємств, установ, організацій щодо соціального захисту дітей.

Проведено за участю служби 14 виховних масових заходів (профілактичні бесіди, батьківські збори, педагогічні наради, лекції і т.д.).

Проведено 16 перевірок у навчально-виховних та позашкільних закладах району з питань організації виховної роботи серед учнів та дотримання їх законних прав та інтересів.

За звітній період підготовлено з питань захисту житлових, майнових прав, свобод та інтересів дітей 55 проектів рішень.

Всього підготовлено 159 проектів рішень.

Службою цілеспрямовано проводиться робота по визначенню соціально-правового статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В результаті проведеної роботи встановлено статус – 23 дітям, з їх числа передано під опіку – 10, в будинок дитини влаштована 3 малолітніх дитини, влаштовано в ПС, ДБСТ - 3 дітей, перебуває в Центрі соціально-психологічної реабілітації - 2 дитини, влаштовано в державні заклади – 4, тимчасово влаштовано в сім?ю - 1. Протягом 6 місяців 2019 року усиновлень дітей не було.