ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
23.11.2019

У Миколаєві вшанували пам'ять жертв голодоморів

Сьогодні, 23 листопада, у Миколаєві скорботною ходою, хвилиною мовчання, покладанням квітів та горщиків з пшеницею до Пам'ятного знаку жертвам голодоморів в Україні вшанували загиблих з нагоди Дня пам'яті жертв голодоморів в Україні. Голова адміністрації Центрального району Олександр Береза спільно із колективом адміністрації долучилися до урочистостей.

Небайдужі містяни, представники міської та обласної влади, духовенства, здійснили скорботну ходу від площі перед Кафедральним собором на вул. Садовій по пр. Центральному, Херсонському шосе. Також, присутні долучилися до Загальноукраїнської акції "Запали свічку".

Керівник Центральної адміністрації Олександр Береза на своїй сторінці у Facebook зазначив, що голодомор - страшна національна трагедія та закликав вшанувами пам’ять загиблих й запалити свічку пам'яті.

- В останній тиждень листопада ми разом із українцями всього світу вшановуємо пам'ять жертв голодоморів: геноциду Українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921- 1922, 1946-1947 років в Україні. Сьогодні у Загальнонаціональній хвилині мовчання Україна схилить голови в жалобі за мільйонами людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть. Голодомор - страшна національна трагедія. Вшануймо пам’ять мільйонів невинних людей й запалімо свічку пам'яті у своєму вікні. Вічна пам'ять загиблим і вічна Слава Україні! - написав Олександр Береза.

Для довідки

День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада та запроваджений згідно з указом Президента України № 1310/98 від 26 листопада 1998 року як «День пам'яті жертв голодоморів». Указом № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом № 797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій».

Указом президента № 431/2007 від 21 травня 2007 називається «День пам'яті жертв голодоморів»: "На підтримку ініціативи громадських організацій, Міністерства культури і мистецтв України, Державного комітету України у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення України постановляю: Установити в Україні День пам'яті жертв голодоморів, який відзначати щороку у четверту суботу листопада".