ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
26.11.2019

У Центральному районі подружжя, яке систематично зловживає алкоголем та вчиняє бійки, вдруге позбавляють батьківських прав відносно 8-річного сина

У Центральному районі фахівці служби у справах дітей вдруге вилучили 8-річного хлопчика із родини, у якій батьки страждають алкоголізмом. Наразі повторно розпочато процес позбавлення їх батьківських прав по відношенню до дитини.

Відповідно до довідок-характеристик з Центрального ВП ГУНП в Миколаївській області батьки характеризуються з негативного боку: зловживають алкоголем, конфліктують з сусідами, вчиняють бійки на очах дитини.

Варто відзначити, що з червня 2018 року 8-річний хлопчик перебуває на обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах служби у справах дітей адміністрації Центрального району. В травні 2018 року до служби у справах дітей адміністрації Центрального району почали надходити скарги від мешканців міста про ухиляння батьків від виконання батьківських обов'язків відносно сина. В ході перевірки умов проживання помешкання родини було встановлено, що стеля та дах в будинку потребують капітального ремонту, кімнати засмічені старими, брудними речами, побутовим сміттям, купи брудного посуду звалені на подвір'ї, в помешканні палять. Батьки почали зловживати алкоголем, збирати у себе вдома осіб сумнівної поведінки.

Враховуючи ситуацію, фахівцями служби проводилися систематичні рейдові обстеження умов проживання дитини, здійснювалися профілактичні бесіди з батьками малолітнього хлопчика, але рекомендації служби у справах дітей не були почуті. Тому було прийнято рішення про відібрання дитини та подання позову до суду щодо позбавлення батьківських прав чоловіка та жінку.
Але тоді в ході розгляду позову подружжя встало на шлях виправлення: зробили косметичний ремонт в будинку, покращили умови проживання дитині, змінили спосіб життя та ставлення до виконання батьківських обов’язків.

У квітні 2019 року з боку громадськості знову надійшла інформація щодо зловживання батьками спиртними напоями, їх сварки та бійки в нетверезому стані. При обстеженні умов проживання спеціалістами служби було встановлено, що батько дитини перебував у нетверезому стані, але в будинку умови проживання на час відвідування були задовільними, дитина була забезпечена одягом, взуттям, харчуванням.

В липні цього року в ході проведення чергового рейдового обстеження спеціалістів зустріли батьки дитини, які перебували у стані сильного алкогольного сп’яніння, в помешкані відчувався стійкий запах алкоголю, паління, розкидані залишки цигарок, брудні речі, занедбаний одяг та постільна білизна, в холодильнику не було запасів продуктів харчування.

Крім того, подружжя почало з'ясовувати відносини, чоловік поводився агресивно, скаржився на поведінку дружини, яка за його словами, провокує на скандали та бійки. У зв’язку із зазначеним, фахівцями служби спільно із представниками ЮП Центрального ВП ГУНП у Миколаївській області знову було складено протокол за ч.1 ст.184 КУпАП за неналежне виконання батьківських обов?язків.

Також, враховуючи інформацію надану навчальним закладом, який відвідує дитина, наразі хлопець не має належних умов для навчання та розвитку, відносини дитини з батьками безавторитетні, вони не приділяють належної уваги сину, домашні завдання малолітній виконує не в повному обсязі.

Така поведінка батьків свідчить про неналежне виконання ними батьківських обов’язків, байдуже ставлення до виховання та розвитку сина. Тому, враховуючи наближенням холодів, спосіб життя батьків та умови утримання дитини за місцем проживання, спеціалістами зафіксовано загрозу життю та здоров?ю малолітнього хлопчика.

Станом на сьогодні, фахівцями служби у справах дітей адміністрації Центрального району вже подано позов щодо позбавлення подружжя батьківських прав відносно малолітнього сина.