ВАЖЛИВО!

ІНФОГРАФІКА

Дорожня карта для людей, переміщених в межах країни (доповнена по всій Україні)

ДОВІДНИК
демобілізованого учасника антитерористичної операції

 

>

   
10.06.2020

Служба у справах дітей адміністрації Центрального району рекомендує 5 книг про виховання дітей

Ця підбірка представляє лише маленьку краплю в морі літератури про виховання, а сам процес вибору залежить виключно від ваших вподобань. Більшість видань останніх років, тобто методи та поради, є актуальними саме зараз.
Як любити дитину, Януш Корчак.
Кожне слово цієї книги випромінює любов до дітей! Її повинні прочитати всі батьки або ті, хто лише планують ними стати!
Головна ідея педагогіки Корчака — повага до дитини, до її думок і бажань, усвідомлення, що всі діти різні, що вони мають право вибору. Вдумливий психолог відкриває мотиви переживань і вчинків дітей, пояснює складні процеси формування особистості.
У книжці немає догматичних наказів та суворих рекомендацій, але є відповіді на запитання, які ставлять собі всі батьки — що значить любити дитину та як це робити.
Правила розвитку мозку дитини, Джон Медіна
Це одна із серйозних інформативних книжок. Вона написана легкою жартівливою мовою. Британський науковець не подає всі свої тези як беззаперечні істини, а навпаки – він чесний із читачем і відверто попереджає, що деякі з них ще потребують багатьох досліджень, що вони можуть бути хибними, проте мають певну тенденцію до правди.
Автор наголошує, що найважливішим у вихованні є спілкування, любов, увага та присутність батьків, а не розвивальні іграшки та інтелектуальні відео (які він взагалі радить викинути у смітник). Просить батьків не вестися на комерційну рекламу та не витрачати гроші на «непотріб».
Одним із важливих основних фактів, який може для багатьох виявитися несподіванкою, є те, що мозок зорієнтований першочергово не на навчання, а на власну безпеку. Звідси й випливають всі методи виховання. Автор подає багато порад, методик, історій, прикладів та жартів.
Виховання надзвичайної дитини, Курсінка Мері Шіді
Що робити, якщо ваша дитина надто активна, емоційна, вразлива, чутлива… словом, надзвичайна?
У цій книжці талановитий педагог і дбайлива мама Мері Шіді Курсінка ділиться з батьками унікальним досвідом, інформацією і стратегіями виховання, набутими за багато років роботи в дитячому центрі.
Авторка допоможе визначити інтроверт чи екстраверт ваша дитина, навчить саморегуляції, покаже як зрозуміти почуття дитини та допомогти почути наші поради, як гасити конфлікти й емоційні атаки, обрати школу, вирішити проблеми із засинанням і прокиданням.
Дитина не слухає. Що робити?, Ліля Дубінська
Ця книга пояснює, як правильно спілкуватися з дитиною і показує, як вона чує і бачить наші слова та сприймає нашу поведінку. Вона навчить коли вчасно підставити дитині руку, а не носити її на руках, направити, а не відвести та домовитись, а не тиснути.
Найважче — це почати працювати над собою, зрозуміти чим керується маля у відповідній ситуації, контролювати свої емоції та поведінку. Але від такої напруженої роботи Ви побачите, що відносини стали кращими та теплішими, надійними та більш довірливими.
Французьке виховання. Історія однієї американської мами в Парижі, Памела Дракермен
Книжка вже встигла стати дуже відомою в Україні. Але не через всенародне визнання її рекомендуватимемо.
Найперше, текст читається напрочуд легко та цікаво, у чому відчувається журналістський досвід авторки. По-друге, є багато корисних порад, над якими ми не завжди замислювалися самі, відповідно – могли їх не помічати раніше. По-третє, маємо тут відсторонений досвід французького виховання очима американки, що в результаті дає багато порівнянь між двома майже полярними теоріями; ми, українці, знаходимося десь посередині.
Також багато інформації про історію французів, про Руссо та інших світочів виховання. Текст оживлений вербальними ілюстраціями щоденного побутового виховного процесу, детальними довідками про державні програми у яслах, садках та школах тощо. Читати можна ще до вагітності, зарано не буде.

.

 

   
   

 

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

сторінці у